www.youtube.com/c/FundacjaEduPl_Filmy

Aktualności

Zwycięzcy 3. edycji MOWOS na warsztatach w NIK

Data dodania: 26.06.2018

Pięcioro laureatów 3. edycji MOWOS, którzy uplasowali się na najwyższych pozycjach rankingowych wzięło udział w specjalnie dedykowanych warsztatch, które odbyły się w dniach 25-26 czerwca w Najwyższej Izbie Kontroli w Warszawie.

Fotorelacja z warsztatów


W programie przewidziano spotkanie z Prezesem NIK, Krzysztofem Kwiatkowskim i wykład na temat „Rola NIK w umacnianiu państwa prawa”. Uczestnicy wraz z opiekunami odwiedzili też studio TV, w którym mieli okazję poznać tajniki pracy z kamerą. Spotkali się również z Inspektorami NIK przeprowadzjącymi kontrole w różnorodnych instytucjach, także i oświatowych.

Na zakończenie wizyty Goście otrzymali zaproszenie na wycieczkę do warszawskich "Filtrów". 

Na stronie internetowej obiektu czytamy: "Unikalne i perfekcyjnie zaprojektowane – działające od ponad 130 lat Filtry Warszawskie zachwycają kunsztem architektonicznym i precyzją wykonania. Zabytkowy kompleks budynków na terenie stacji uznawany jest za perłę architektury przemysłowej XIX wieku, a filtry powolne to współcześnie jedyny działający na świecie obiekt tego typu, zaprojektowany przez Williama Lindleya."

Ostatni punkt programu wpisywał się w motto zakończonej już, trzeciej edycji MOWOS, które brzmiało: "Tosamość Europejczyka - wartości i dziedzictwo kulturowe".