www.youtube.com/c/FundacjaEduPl_Filmy

Aktualności

Eliminacje okręgowe - nagłówki pytań do testu uczniowskiego online

Data dodania: 15.01.2018

Wszystkich zawodników zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych III edycji Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie gorąco zachęcamy do zapoznania się z listą "nagłówków" pytań do testu uczniowskiego online, który odbędzie się w ramach drugiego etapu zmagań olimpijskich.


Eliminacje okręgowe III edycji Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie odbędą się między 7 a 21 marca 2018 roku. Podczas drugiego etapu zmagań olimpijskich uczniowie rozwiążą dwa testy online:

  1. Test ekspercki online (7-8 marca) - zestaw 20 pytań wylosowanych z puli opracowanej przez ekspertów merytorycznych Olimpiady;
  2. Test uczniowski online (19-20 marca) - zestaw 20 pytań składający się z pytań zawodników oraz pytań przygotowanych przez ekspertów merytorycznych Olimpiady.

Pytania do testu uczniowskiego online układane są na podstawie "nagłówków zadań" opracowanych przez ekspertów merytorycznych Olimpiady. "Nagłówki" to treść pytań, do których zawodnicy ułożą własne warianty odpowiedzi. W ten sposób powstaną pytania, które zostaną wykorzystane w drugim teście eliminacji okręgowych.

Zgodnie z Regulaminem w tegorocznej edycji Olimpiady eksperci merytoryczni przygotowali 50 nagłówków pytań [zobacz listę nagłówków]. Zadanie uczniów polega na wybraniu 5. "nagłówków" i opracowaniu do nich własnych wariantów odpowiedzi (3 błędnych i 1 poprawnego). 

Na pytania zawodników czekamy od 1 do 26 lutego włącznie. Pytania będzie można przesyłać za pośrednictwem specjalnego formularza, który zostanie opublikowany na portalu Olimpiady.

Uprzejmie przypominamy, iż zgodnie z Regulaminem Olimpiady przesłanie wariantów odpowiedzi do 26 lutego br. jest warunkiem uczestnictwa w testach online eliminacji okręgowych.

W teście uczniowskim online zostaną wykorzystane pytania 100 zawodników, którzy zakwalifikują się do II etapu eliminacji okręgowych. Pytania uczniów zostaną wykorzystane według następujących zasad:

1) Zawodnicy zostaną losowo podzieleni na dziesięć 10-osobowych zespołów (zwanych dalej wirtualnymi okręgami). Zawodnicy zostaną przydzieleni do wirtualnych okręgów wraz ze swoimi pytaniami;

2) W każdym wirtualnym okręgu będzie rozwiązywany unikalny test online, opracowany na bazie pytań przygotowanych przez zawodników.

3) Spośród 50 pytań przygotowanych przez zawodników zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych, które znajdują się w danym wirtualnym okręgu, Komisja Centralna wybiera pytania najlepsze, które ostatecznie zostaną wykorzystane w teście uczniowskim online.

4) Za przygotowanie pytań zawodnicy mogą otrzymać dodatkowo maksymalnie 5 punktów (za każde pytanie, 1 pkt., 0,5 pkt. lub 0 pkt.). 

Życzymy przyjemnej pracy i samych sukcesów!