www.youtube.com/c/FundacjaEduPl_Filmy

Aktualności

GO!WOS zmienia nazwę na MOWOS

Data dodania: 21.09.2017

Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie dla młodzieży (MOWOS), wcześniej Gimnazjalna Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie, czyli GO!WOS, jest organizowana już po raz trzeci. W związku z poszerzeniem grona gimnazjalistów zaproszonych do wzięcia w niej udziału o uczniów osatnich klas szkół podstawowych, zmienia się nazwa olimpiady.

 


W związku z reformą systemu edukacji, grono uczestników  dotychczasowej Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie zostaje poszerzone o uczniów klas siódmych szkół podstawowych (a począwszy od roku szkolnego 2018/2019 także  o uczniów klas ósmych), zaś sama olimpiada zmienia nazwę na Młodzieżowa Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie.

Wiedza o Społeczeństwie jest przedmiotem przewidzianym w podstawie programowej dla klas ósmych, a zatem uczniowie szkół podstawowych – zgodnie z programem - będą zgłębiać jej tajniki dopiero w przyszłym roku szkolnym, ale liczymy, że uda się nam już w tym roku zaprosić do udziału w niej także ambitnych, zainteresowanych problemami współczesnego świata uczniów z klas siódmych.

Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi: „Tożsamość Europejczyka – wartości i dziedzictwo kulturowe.”