www.youtube.com/c/FundacjaEduPl_Filmy

Aktualności

Eliminacje centralne 2. edycji GOWOS już za nami

Data dodania: 15.05.2017

Zapraszamy do zweryfikowania swojej wiedzy - publikujemy test, z którym zmierzyli się uczestnicy finału 2. edycji GOWOS, wraz z kluczem i komentarzami.


11 maja 2017 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyły się eliminacje centralne 2. edycji GOWOS. 

Zmagania finałowe podzielono na dwa etapy. W pierwszym z nich uczestnicy 2. edycji GOWOS zmierzyli się z testem, który wyłonił 25. laureatów. Podczas drugiego etapu eliminacji uczestnicy przedstawili wcześniej przygotowane prezentacje. Hasło przewodnie olimpiady brzmiało „Rola Europy w zmieniającym się świecie. Rozwój społeczny i gospodarczy starego kontynentu w XXI w.” Po prezentacji i odpowiedzi na pytania komisji dotyczące prezentacji,  zawodnicy losowali po 2 pytania z zakresu tematycznego olimpiady.

Eliminacje centralne wyłoniły grono 24 finalistów i 25 laureatów 2. edycji Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie (dwie spośród 51 zakwalifikowanych do finału osób niestety nie dojechały).

Jej zwycięzcą został Filip Barański, który pod opieką merytoryczną pana Adama Duszyka reprezentował Publiczne Gimnazjum nr 23 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. J. Kochanowskiego w Radomiu. 

Na zakończenie finału wszyscy laureaci oraz ich opiekunowie merytoryczni otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe.

Laureaci, którzy zajęli pięć najwyższych miejsc oraz ich opiekunowie otrzymali oryginalne długopisy 3D, a laureatów, którzy zajęli pozostałe miejsca oraz towarzyszących im opiekunów obdarowano słuchawkami bezprzewodowymi (miejsca 6-10) oraz przewodowymi wysokiej jakości.

To jednak nie wszystkie niespodzianki, które czekały na najlepszych zawodników olimpiady. Laureaci pięciu najwyższych miejsc otrzymali również zaproszenie na warsztaty, które odbędą się w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Osobiste zaproszenie dla laureatów wystosowała obecna na uroczystym rozpoczęciu eliminacji centralnych, Dyrektor Generalna Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, pani Katarzyna Jakimowicz.

Finalistom i laureatom oraz ich opiekunom merytorycznym gorąco gratulujemy!